Храмовая икона преподобного Сергия Радонежского

Храмовая икона преподобного Сергия Радонежского, игумена земли Русской, всея Руси чудотворца.

#БЛАГОУКРАШЕНИЕ_ХРАМА

? Сегодня 18 июля в день памяти преподобного Сергия Радонежского была освящена и установлена храмовая икона этого святого.

Тропарь преподобного Сергия
От юности восприял еси Христа в души твоей, преподобне,/ и паче всего вожделел еси мирскаго мятежа уклонитися:/ мужески в пустыню вселился еси/ и чада послушания в ней, плоды смирения, возрастил еси./ Тем, быв Троице вселение,/ чудесы твоими всех просветил еси, приходящих к тебе верою,/ и исцеления всем подая обильно.// Отче наш Сергие, моли Христа Бога, да спасет души наша.

Кондак преподобного Сергия
Днесь, яко солнце пресветло, возсиявше от земли,/ честныя мощи твоя нетленны обретошася,/ яко благоуханный цвет, множеством чудес сияюще,/ и всем верным источающе различная исцеления,/ и веселяще избранное твое стадо,/ еже мудре собрав, добре паствил еси./ О нихже и ныне Троице предстоиши, моляся,/ и воинству победительная на враги даровати,// да вси вопием ти: радуйся, Сергие богомудре.

#alexandr_hram #Зеленоград #Храм_Александра_Невского