#БЛАГОУКРАШЕНИЕ_ХРАМА: Освящена икона ‘Собор Новомучеников и Исповедников Церкви Русской’

? 23-го сентября, в день памяти мучениц Минодоры, Нимфодоры и Митродоры(305-311), во время водосвятного молебна, была освящена икона ‘Собор Новомучеников и Исповедников Церкви Русской’, завершающая местный ряд икон иконостаса нашего храма. ? Тропарь новомучеников, глас 4
Днесь радостно ликует Церковь Русская,/ прославляющи новомученики и исповедники своя:/ святители и иереи,/ царственныя страстотерпцы,/ благоверныя князи и княгини,/ преподобныя мужи и жены/ и вся православныя христианы,/ во дни гонения безбожнаго/ жизнь свою за веру во Христа положившия/ и кровьми истину соблюдшия./ Тех предстательством, долготерпеливе Господи,/ страну нашу в Православии сохрани// до скончания века.

? Кондак новомучеников, глас 3
Днесь новомученицы Российстии/ в ризах белых предстоят Агнцу Божию/ и со Ангелы песнь победную воспевают Богу:/ благословение, и слава, и премудрость,/ и хвала, и честь,/ и сила, и крепость/ нашему Богу// во веки веков. Аминь.

#alexandr_hram #Зеленоград #ЗелАО #14микрорайон#Храм_Александра_Невского #Иконостас